Sitemize hoş geldiniz. Cevap aradığınız soruları hemen sitemizde sorabilir ya da mevcut sorulara uygun cevaplar verebilirsiniz. Sorulara cevap vererek para kazanmak ister misiniz? Ayrıntılar için BURAYI TIKLAYINIZ !

En iyi, en çok kullanılan WordPress eklentileri nelerdir? 2015 – 2016

0 oy
157
18 Haziran 2015 İnternet & Bilgisayar kategorisinde misafir sordu

Bilindiği üzere WordPress uygulaması artık dünyanın her yerinde gerek ücretsiz ve güvenli olması gerekse de Google dostu ve Seo uyumluluğu açısından en fazla kullanılan web site alt yapısı olma özelliğini korumakta. Durum böyle olunca da web site kurmak isteyenlerin büyük çoğunluğu WordPress altyapısını kullanıyor. WordPress tabanlı web sitelerinin hoşuna gidecek ve onlara fayda sağlayacak bir çok WordPress eklentisi de mevcut fakat sizler de bilirsiniz ki web sitenizde ne kadar ekstra eklenti veya uygulama varsa o denli sitenizin performansı düşer ve siteniz geç açılmaya başlar yani siteniz yavaşlar.

image
En iyi, en çok kullanılan WordPress eklentileri nelerdir?

1 cevap

0 oy
18 Haziran 2015 misafir cevapladı
18 Haziran 2015 seher.01 seçti
 
En İyi Cevap

İşte tam bu noktada ün yapmış web siteleri tarafından da en çok tercih edilen ve en çok kullanılan, web sitenize artı puan kazandıracak ve sitenizin performansını arttıracak, en iyi wordpress eklentilerini sizler için araştırdık ve sizlere sunmaya karar verdik. Tavsiye ettiğimiz eklentileri kurarak hem en iyi eklentileri kurmuş olup sitenizi güçlendireceksiniz hem vakitten kazanacaksınız hem de eklenti silip yükleyerek veri tabanınızda gereksiz yer işgalinden kurtulacak ve site hızınızı düşürmüş olmayacaksınız.

En iyi ve en çok kullanılan WordPress eklentileri

WordPress seo eklentileri

Seo eklentileri ile arama motorlarında daha üst sıralama çıkmak mümkün.  Bu eklentiler sayesinde sitenizin arama motorlarındaki başlık görünümlerini, sitenizin arama motorlarındaki kalıcı bağlantı görünümlerini ve açıklama bölümü görünümünü ayarlayabilirsiniz. Bunun için kullanılacak çok eklenti mevcut fakat tartışmasız bu alanın en iyisi All in one seo pack eklentisidir.

Diğer bir alternatif de  WordPress SEO by Yoast eklentisi de makalelerinize meta başlık ve açıklamalar, grafik meta verileri, sayfa analizi ve XML site haritası yayınlamanızı sağlıyor. Malum arama sonuçlarında web sitenizin üst sıralarda görünmesi, ziyaretçi kazanmak açısından her şeyden daha önemli bir yere sahip.

WordPress sitemap eklentisi

Sitemap sitenizin arama motorları tarafından hızlı ve doğru bir biçimde indexlenmesi için şarttır. Bunun içinde yukarıda bahsettiğim seo eklentilerinin sitemap bölümünü kullanmak yerine xml sitemap eklentisini kullanmanızı öneririm.

Google XML Sitemaps

Bu eklenti wordpress siteler için hayati bir önem taşımaktadır. Bu yüzden ayarlarının doğru yapılması oldukça önemlidir.

eklenti sayfası;  https://wordpress.org/plugins/google-sitemap-generator/

WordPress benzer yazılar eklentisi

Bu alanda tavsiye edeceğim eklentide alanının en iyisidir. Resimli benzer yazılar şeklinde veya liste şeklinde yada kodlarla kendi isteğinize göre görünümünü ayarlayabiliyorsunuz. Hangi kriterlere göre kaç benzer yazı göstereceğini de biz ayarlayabiliyoruz. Bazı özel temalarda hazır bulunabilen, oldukça basit ve işlevsel bir eklentidir. WordPress basit benzer yazılar eklentisi YARPP

WP Smuhs.it Eklentisi ( Resim Boyutlarından Tasarruf )

Alanın en iyisi olduğu su götürmez eklentilerden biridir ve Yahoo servisini kullanıyor olması da zaten büyük bir eklenti olduğunu gösteriyor bizlere. Bu eklenti sayesinde resim boyutlarını kaliteyi bozmadan küçülterek, daha hızlı açılan bir siteniz olmasını sağlıyor ve resimleri optimize ederek size alan kazandırıyor.

WordPress Sosyal Paylaşım Butonları eklentileri

Shareaholic Eklentisi

https://wordpress.org/plugins/shareaholic/

İçerisinde ayrıca benzer yazılar eklentisi ve sosyal analiz eklentisi yer alan eklentide istedikleriniz aktif hale getirerek kullanabiliyorsunuz. 1 milyondan fazla indirilen eklenti ücretli sosyal eklentilerin tarzına en yakın eklentilerden birisidir, butonların stilleri ve sosyal analiz imkanı vermesi gibi yönleri ile. Benzer yazılar kısmını ister metin, ister resimli olarak ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca şunu da belirtelim, Shareaholic eklentisi yalnızca WordPress için değil, Drupal içinde kullanılabilir.  Yukarıdaki görselde gördüğünüz gibi istediğiniz metini yazabiliyorsunuz, isterseniz hiç bir yazı yazmayabilirsiniz. Bir çok farklı şekilde kullanabilir veya bir çok stil arasından istediğinizi seçebilirsiniz.

Diğer bir alternatif de; Floating Social Bar eklentisi

Sitenizde paylaştığınız içeriklerin sosyal medya plaformlarında paylaşılması hem reklam hem de ziyaretçi kazanmak açısından önemli bir husus olarak karşımıza çıkıyor. Piyasada bulunan WordPress sosyal ağ eklentilerinin büyük bir kısmı gereksiz kod kalabalığına sahip olmakla beraber, sitenizin de yavaş çalışmasını sağlıyor. Floating Social Bar eklentisi tüm bunlardan sıyrılıp, yüksek hız için optimize edilmiş sosyal ağ düğmelerini web sitenize ekliyor.

WP Touch eklentisi

Akıllı telefonların kullanım oranının bilgisayarları bile geçtiği günümüzde, web sitelerinin mobil uyumluluğu da büyük önem arz ediyor. Hatta Google da, kullanıcılara yardımcı olmak açısından mobil uyumlu web sitelerini arama sonuçlarında belirgin bir şekilde gösteriyor. Web sitenizi mobil uyumluyapmak için uzun vakitler harcamanıza gerek bırakmayan WP Touch eklentisi, özel bir tema ve arayüz sunarak web sitenizin mobil versiyonuyla hizmet vermesini sağlıyor.

WP Mail SMTP eklentisi

Web sitenize barındırma hizmeti sunan sağlayıcılar, WordPress yapılandırma ayarları nedeniyle gönderdiğiniz e-postaları iletmeyebilir. Bu sorunu çözmek için geliştirilen WP Mail SMTP eklentisi de, WordPress’in posta işlevini sağlamak için SMTP sunucusu kullanmasına izin veriyor.

En çok indirilen WordPress eklentileri

  • Akismet ( spam yorum eklentisi )
  • All in one Seo Pack ( Seo eklentisi )
  • Contact Form 7   ( iletişim formu eklentisi)
  • Google XML Sitemaps ( sitemap eklentisi )
  • WordPress SEO by Yoast ( Seo eklentisi )

Eklentiler worpdress siteleriniz için oldukça faydalıdır. Bilinçsiz olarak kullanılan ve silinen eklentiler site hızınızı düşürür. O yüzden yeni site kuran arkadaşlar bu eklentileri kurarak sitelerinin performansını arttırabilir ve Googlede kısa zamanda üst sıralara çıkabilirler.

5,694 soru

7,363 cevap

267 yorum

4,542 üye

Merhaba! Sorularınız mı var? Site site dolaşıp cevap aramayın. Siz Sorun biz cevaplayalım.
10 Online
0 Üye ve 10 Misafir
...