Sitemize hoş geldiniz. Cevap aradığınız soruları hemen sitemizde sorabilir ya da mevcut sorulara uygun cevaplar verebilirsiniz. Sorulara cevap vererek para kazanmak ister misiniz? Ayrıntılar için BURAYI TIKLAYINIZ !

istiklal madalyası alan ilk şehir neresidir? 2015 KPSS Soru ve Cevapları

0 oy
458
4 Temmuz 2015 Haber & Bilgi kategorisinde misafir sordu

Ülkemizde istiklal madalyası alan ilk şehir neresidir?, Türkiye'de istiklal madalyasını ilk alan şehir hangisidir? Hangi şehir ilk istiklal madalyasını almıştır, istiklal madalyasına sahip olan ilk şehir neresidir? İstiklal Madalyası Alan İlk İl Hangisi? Esir Şehrin İnsanları Yazarı Kim? 2015 KPSS Soru ve Cevapları

1 cevap

0 oy
4 Temmuz 2015 misafir cevapladı
4 Temmuz 2015 NikiHeagney2 seçti
 
En İyi Cevap

ÖSYM tarafından yapılan 2015 KPSS sınavı bugün sabah yapıldı. İşte 2015 KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) de çıkan bazı sorular ve cevapları.

Bugün yapılan KPSS 2015 sınavında tarih bölümünde çıkan bir sorunun cevabı internette araştırılmaya başlandı. Soru “İlk İstiklal Madalyası alan şehir hangisidir?”. İstiklal Madalyası verilen iki tane şehir bir tane ilçe vardır, Kahramanmaraş, İnebol ve Gaziantep. İnebolu, İstiklal Madalyasını 1924′de aldığı halde soruda şehir sorulduğu için 1925′de ödüllendirilen Kahramanmaraş, İstiklal Madalalyasını ilk alan şehirdir. Ülkemizde istiklal madalyası alan ilk şehir Maraştır.

1- Kızıl gezegen hangısıdır? Cevap: Mars 2- Anayasa Mahkemesi Başkanı Kimdir? Cevap: Zühtü Arslan 3- Sokağa çıkma yasağı uygulanan son nüfus sayımı hangi yıl yapılmıştır? Cevap: 2000 yılı 

4- Yüzde 97 alan devlet başkanı Cevap: kazakıstan 5- İstıklal madalyası alan ılk şehir dıyodu Cevap: Bu soruda yanıltıcı bir sorulardan bir tanesi. İstiklal madalyasını ilk alan İnebolu fakat sehri soruyo doğru cevap Kahramanmaraş olacaktı. 6- Yaşar Kemal'in eseri değildir Esir sehrın ınsanları ESİR ŞEHRİN İNSANLARI : KEMAL TAHİR'in eseridir.

5 Temmuz 2015 misafir yorumladı
İstiklal madalyası alan ilk şehir Kahramanmaraş'tır.

5,694 soru

7,363 cevap

267 yorum

7,508 üye

Merhaba! Sorularınız mı var? Site site dolaşıp cevap aramayın. Siz Sorun biz cevaplayalım.
16 Online
0 Üye ve 16 Misafir
...