Sitemize hoş geldiniz. Cevap aradığınız soruları hemen sitemizde sorabilir ya da mevcut sorulara uygun cevaplar verebilirsiniz. Sorulara cevap vererek para kazanmak ister misiniz? Ayrıntılar için BURAYI TIKLAYINIZ !

2015 KPSS de sorulan Esir Şehrin İnsanları Kimin eseridir, yazarı kimdir?

0 oy
162
4 Temmuz 2015 Haber & Bilgi kategorisinde misafir sordu

2015 KPSS de sorulan Esir Şehrin İnsanları Kimin eseridir, yazarı kimdir? Esir Şehrin İnsanları adlı eserin yazarı kimdir?

1 cevap

0 oy
4 Temmuz 2015 misafir cevapladı

Bugün yapılan 2015 KPSS de sorulan sorulardan bir tanesi olan Esir Şehrin İnsanları adlı roman Yaşar Kemal'e ait olmayıp Esir Şehrin İnsanları adlı eserin yazarı Kemal Tahir'dir. Kemal Tahir'in Esir Şehrin İnsanları romanı 2015 KPSS sorusu oldu. Kemal Tahir'in Esir Şehrin İnsanları adlı romanı 2015 Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda soruldu.

Osmanlı Devleti'nin I. Dünya Savaşı'ndan yenik çıkmasının ardından yaşanan dönemi anlatan Esir Şehrin İnsanları romanı

Osmanlı Devleti'nin 1. Dünya Savaşı'dan yenik çıkmasından sonraki dönemi anlatan bir kitaptır. Kitabın ana kahramanı Kamil Bey; yüksek eğitim almış, Avrupa dillerini bilen ve birçok Avrupa ülkesini görmüş kültürlü bir paşa oğludur. İçine düştüğü ekonomik sıkıntılar onu öz vatanına, İstanbul'a dönmesini zorunlu kılmıştır.

Kemal Tahir tarafından yazılan ve Türk Edebiyatı'nın ölümsüz eserlerinden biri olan Esir Şehrin İnsanları romanı Ölçe, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) soruldu. KPSS soruları arasında yer alan Esir Şehrin İnsanları romanı I. Dünya Savaşı'ndan yenik çıkan Osmanlı Devleti'nin Kurtuluş Savaşı'ndan önceki dönemini bütün çıplaklığıyla gözler önüne sermektedir. Edebiyatımızın klasikleşmiş başyapıtlarından biri olan Esir Şehrin İnsanları romanı Kemal Tahir'in 'Esir Şehir Üçlemesi' kitaplarından biridir.

5,694 soru

7,363 cevap

267 yorum

7,403 üye

Merhaba! Sorularınız mı var? Site site dolaşıp cevap aramayın. Siz Sorun biz cevaplayalım.
14 Online
0 Üye ve 14 Misafir

İlgili sorular

...