Sitemize hoş geldiniz. Cevap aradığınız soruları hemen sitemizde sorabilir ya da mevcut sorulara uygun cevaplar verebilirsiniz. Sorulara cevap vererek para kazanmak ister misiniz? Ayrıntılar için BURAYI TIKLAYINIZ !

Dizüstü bilgisayarımı soğutmam gerekir mi? bilgisayar ısınırsa zarar olur mu?

0 oy
72
8 Temmuz 2015 İnternet & Bilgisayar kategorisinde misafir sordu
8 Temmuz 2015 NikiHeagney2 yeniden kategorilendirildi

Dizüstü bilgisayarımı soğutmam gerekir mi? bilgisayar ısınırsa zarar olur mu?

1 cevap

0 oy
25 Temmuz 2015 admin (5,308 puan) cevapladı

Merhaba Misafir ;

Elbetteki sürekli ısınan bir bilgisayarda iyi gitmeyen bir durum söz konusudur,ilk başlarda bilgisayarda ısınma söz konusu değilken zamanla ısınmaya başlaması,yeni programların ve bu yazılımların istemiş olduğu işletim sistemi ve özellik olması,örneğin intel i3 işletim sistemli 2 gb ram li ve 512 mb ekran kartı olan diz üstü bilgisayarınıza bir oyun yüklediniz,bu oyunun açıklama kısmında minumum 2 gb ram be 512 mb ekran kartı olmalı yazıyorsa ve siz bunu laptopunuza yüklerseniz kasılmaya ve işlemcinin yoğun çalışmasına sebep olacaktır,buda ısınmalara ve anakart üzerinde deforme oluşumlarına neden olmaktadır.Burda dikkat etmeniz gereken özellik İşletim sisteminizi yormayacak minumum değerlerde programları kullnamanızdır.Benim Diz üstü bilgisayarımda bu özelliklerde ve ben bu programı kurayım derseniz,ve ardından üst üste farklı programlar açarsanız,ısınma ve kasılma ile karşı karşıya kalırsınız.

Bilgisayarıma Forrmat attım ama hala ısınıyor !

Evet burada eski kurduğunuz ve sistemin ihtiyarlamasına sebep olan programların kalıntıları ile karşı karşıyasınız,bu durumu çözmeniz için burdan yazdıklarımızın bir faydası olmayacağınıda bilmenizi isteriz,ama tavsiyemiz İyi bir Teknik servise götürüp işlemcinizin kontrolünü yaptırmanızdır.

Nasıl Bir Diz Üstü Bilgisayar ( Laptop ) Almalıyım ;

Kullanım şeklinizi ve Teknolojinin hızla geliştiğini unutmamalısınız,Örneğin bir yazılımcı ve developer için,Bilgisayar her sene teknik donanımdan dolayı güncellenmelidir.ama sabit bir kullanıcı iseniz,maillerime bakayım,facebook'a gireyim,film izleyeyim derseniz,bu senenin işletim sistemine ait bilgisayarlar işinizi bir hayli görecektir. Şuan size yazdığımız ofis bilgisayarımızın 2010 da alındığınıda söyleyebiliriz.

Sormuş olduğunuz sorunun bir çok kişiyide aydınlatacağını unutmayın,ilgi ve bilgi önüne geçilemez bir eylemdir.

5,694 soru

7,363 cevap

267 yorum

4,498 üye

Merhaba! Sorularınız mı var? Site site dolaşıp cevap aramayın. Siz Sorun biz cevaplayalım.
18 Online
1 Üye ve 17 Misafir
...