Sitemize hoş geldiniz. Cevap aradığınız soruları hemen sitemizde sorabilir ya da mevcut sorulara uygun cevaplar verebilirsiniz. Sorulara cevap vererek para kazanmak ister misiniz? Ayrıntılar için BURAYI TIKLAYINIZ !

Android telefona yüksek hafızalı hafıza kartı takarsam telefon yavaşlar mı?

0 oy
338
12 Temmuz 2015 Akıllı Telefon & Tablet kategorisinde misafir sordu

Arkadaşlar, Android telefona yüksek hafızalı hafıza kartı takarsam telefon yavaşlar mı? Telefonu yorar mı ya da telefonda donma kapanma vs gibi durumlar meydana gelir mi?

1 cevap

0 oy
15 Temmuz 2015 admin (5,308 puan) cevapladı

Merhaba Misafir ;

Sıklıkla sorulan sorulardan bir tanesini sordunuz ? Akıllı telefon dünyasında en önemli etken hafıza kartı özelliği, 2005 yıllarında hayatımıza java olarak giren ve özellik olarak hafıza kartı eklenen telefonlarda 128 mb ve 256 mb gibi seçeenekler vardı,şimdi ise Gb cinsinden hafıza kartları mevcut ve bu 256 Gb kadar çıkabiliyor,yakın gelecekte ise micro sd kartlar Tb cinsinden olacaktır.buda kaçınılmaz !

Sorunuzun Cevabı ;

Android ve ios uygulamalı telefonlarda hafıza kartı sadece depolama alanı olarak etki etmektedir,hız veya yavaşlama konusuna herhangi olumsuzlukla karşı karşıya kalmazsınız.

 Örnek vermek gerekirse,uygulamalarda ön bellek dediğimiz cache çerez kaydedici sistem vardır,hafıza kartınız dolu ise uygulama açılmaz ve size uyarı verir,bir örnekte hafıza katınız dolu ise resim çekmenize video çekmenize izin vermez.hafıza kartının yüksek olması sadece uygulamalardaki ön bellek depolamasında uygulamanın stabil çalışmasına sebep sağlar.

Unutmayın ;

 Telefonunuzun ön gördüğü hafıza kartından fazlasını kullanamazsınız,32 gb destekleyen bir telefona 64 veya 128 gb hazfıza kartı takamazsınız,kullanımına izin vermez.

5,694 soru

7,363 cevap

267 yorum

7,486 üye

Merhaba! Sorularınız mı var? Site site dolaşıp cevap aramayın. Siz Sorun biz cevaplayalım.
26 Online
0 Üye ve 26 Misafir
...