Sitemize hoş geldiniz. Cevap aradığınız soruları hemen sitemizde sorabilir ya da mevcut sorulara uygun cevaplar verebilirsiniz. Sorulara cevap vererek para kazanmak ister misiniz? Ayrıntılar için BURAYI TIKLAYINIZ !

LG telefon güncellenmesi yapılamıyor.

0 oy
2,605
5 Mart 2015 Akıllı Telefon & Tablet kategorisinde misafir sordu

LG G2, G3, Sim kart güncelleme sunucusuna kayıtlı değil hatası alıyorum çözümü nedir?

2 Cevap

0 oy
5 Mart 2015 misafir cevapladı
24 Haziran 2015 admin seçti
 
En İyi Cevap

LG, LG G1, LG G2, LG G3 CİHAZIN KULLANIMI ve AYARLARIYLA İLGİLİ İPUÇLARI

- Arama ekranına 3845#*802# yazarsanız Device testten cihazdaki sensör ve donanımları ve hatta HW Device Test -> LCD Test -> Manual Test bölümünden de ölü piksel testini yapabilirsiniz. 

- Telefon kilitliyken Ses + ve - tuşlarına ayrı ayrı basılı tutunca birinde kamera diğerinde not açılıyor.

- Telefon kilit ekranında ekranı sola kaydırınca sağdan kamera geliyor. Ekranı sağa kaydırınca eklenebilir Widget sayfası açılıyor.

- Yardımcı dokunmayı aktif ettiğinizde (Ayarlar/Erişilebilirlik) ekrandaki ufak simgeye tıkladığında büyüyor ve büyünce ortadaki boşluğa M yazınca mesaj açılıyor, R yazınca rehber, C yazınca son çağrı açılıyor.

- Rehberdeki her kişiye farklı zil sesi ve görüntü atayabildiğimiz gibi farklı renkte uyarı ışığı da atayabiliyoruz. 9 tane farklı renk opsiyonu var, rehberden birini düzenlerken "BİLDİRİM LED'İ" kısmından 9 farklı renkten birini seçebilirsiniz.

- Yüklediğimiz uygulamaların çözünürlüğü uymaz ve ekran görüntüsü büyük yada küçük gelirse Ayarlar->Ekran-Görünüm oranı düzeltmesi seçeneklerinden o uygulamayı işaretlersek sorun çözülür.

- Bildiğiniz gibi ekrana 2 kere tıklayarak ekranı açma-kapatma özelliği sadece ana ekran ve kilit ekranında geçerli oluyor. Uygulamalardayken Power tuşunu kullanmak zor geliyorsa durum çubuğuna 2 kez dokunursanız ekran kapanacaktır.

- Arama kaydı, Rehber ve Mesajlarda fontu küçük buluyorsanız büyütmek için tıpkı resimleri büyüttüğünüz gibi iki parmağınızı ekran üzerinde birbirinden uzaklaştırın. Mesajlardaki fontu büyütmek istiyorsanız yine fotoğraflarda olduğu gibi iki parmağınızı ekranda birbirine yaklaştırın.

- Telefonun bildirim panelinden Wireless Depolama'yı açtığımız zaman ekrandaki yönergeleri aynen takip ederek telefonla aynı Wi-Fi üzerinden bağlı bir bilgisayardan veya başka bir cihazdan telefonun hafızasına kablosuz olarak ulaşılabiliriz.

- Bildiğiniz gibi akıllı cihazlar insan sağlığına zararlı elektromanyetik dalga yayarlar. Bu yayılım, telefonun başka bir telefon ile bağlantı kurmaya çalıştığı, yani biz karşı tarafın açmasını beklerken en üst seviyeye ulaşır. Bunu en aza indirmek adına karşı taraf açtıktan sonra telefonu kulağa götürmek önerilir. Bunu kolaylaştırmak için, Telefon numarası çevirme ekranı - Menü tuşu - Çağrı ayarları - Bağlantı titreşimi seçeneğini aktif edebilirsiniz. Bu sayede karşı taraf çağrıya cevap verdiğinde telefon titreyerek size bilgi verecektir.

LG CWM RECOVERY YÜKLEMEK

1: İlk olarak telefonumuzun tüm driver’larının yüklü olduğundan emin olmalıyız. Bunu da en basit 
telefonumuzun USB ile bağlanma yöntemlerinden LG yazılımı seçeneğini seçip LG PC Suite’i kurarak hallederiz. Ayarlar -> Genel -> PC bağlantısı -> USB bağlantı yöntemini seçin -> LG yazılımı 

2: Telefonda geliştirici seçeneklerini aktif etmemiz gerek. Bu işlemi de Ayarlar -> Genel -> Telefon hakkında -> Yazılım bilgileri -> Yapım numarası seçeneğinin üzerine 6-7 defa tıklayarak yapıyoruz. diye. 

3: Şimdi de aktif ettiğimiz geliştirici seçenekleri kısmından Usb hata ayıklama ve Sahte konumlara izin ver seçeneklerini işaretliyoruz sonra yine Ayarlar -> Genel -> Güvenlik -> Bilinmeyen kaynaklar seçeneğini aktif ediyoruz ve Uygulamaları doğrula seçeneği aktifse onu deaktif ediyoruz. 

4: http://www.androidfileh.../?fid=23159073880934797 linkteki dosyayı indiriyoruz ve CWM-Recovery adlı bir klasör açıp içine çıkartıyoruz. 

5: Telefonu bilgisayarımıza USB kablo ile bağlayıp bağlantı seçeneklerinden Sadece şarj et’i tıklıyoruz. 

6: Açtığımız klasördeki .bat uzantılı dosyaya çift tıklıyoruz ve bir defa enter tuşuna basarak ilerliyoruz. En son çıkan yazıda telefona CWM yüklendiğini, Recovery mod’da başlatıp başlatmayacağımızı soracak, tercih sizin. CWM Recovery yükleme işlemi tamamdır.

ROOT'LU CİHAZLARDA RADYOYU AKTİF HALE GETİRMEK

1: Cihazınızı Root ediniz. 

2: Root Browser uygulamasını yükleyin. 

3: Root Browser uygulamasını açıp şu yolu izleyerek Radyo uygulamasına ulaşın: System/app/LGFMRADIO.apk 

4: Dosya ismini FMRADIO.apk olarak değiştirin; yani sadece başındaki "LG" yazısını silip kaydetmemiz yeterli. 

5: Aynı işlemi LGFMRADIO.odex dosyası içinde yapınız. 

6: Cihazı yeniden başlatın. 

Root Browser ile Root yetkisi alamayan veya dosya isimlerini değiştiremeyen arkadaşlar aşağıdaki işlemi yapsın. 

1: Root işlemi yaptıktan sonra telefonunuza yüklenen SUPERUSER programını normal şekilde ( Ayarlar/Uygulamalar menüsünden) kaldırın. 

2: Linkte bulunan Superuser uygulamasını yükleyin ve açın. Uygulama güncelleme yapacak daha sonra aşağıdaki işleme geçiniz. 
https://play.google.com...chainfire.supersu&hl=tr 

3: Linkte bulunan Root Browser uygulamasını yükleyin. Uygulamayı açtıktan sonra Superuser onayını gelecek; uygulamaya onayı verin. 
https://play.google.com....root.browserfree&hl=tr

CİHAZA FACTORY RESET (HARD RESET) ATMAK

1: Cihaza bağlı herhangi bir kablo varsa çıkartın. 
2: Güç tuşuna tamamen kapanana kadar (arada LG logosu açılıp tekrar kapanacak) basın. 
3. Ses kısma ve Power tuşlarına aynı anda basın. 
4: LG logosu gelince Ses kısma ve Power tuşunu bırakıp tekrar basın. 
5: Ekranda Factory Reset isteyip istemediğinizi soracak, onaylamak için Power tuşuna iki kere basmanız gerekiyor. 

DİKKAT: Bu işlem tüm yedeklerinizi ve emulated belleğinizi siler. Ancak Soft Brick olmuş bir cihazın Stock ROM atılmasına rağmen sonsuz logo döngüsünden çıkmadığı durumda zorunlu çözümdür. 

7 Mart 2015 misafir yorumladı
benim telefon kaçak olduğu için böyle bir sorun alıyorum araştırma yaptım fakat çok karışık anlatımlar olduğu için yapamadım sade ve güncel bir link atarmısın rica etsem.
0 oy
24 Haziran 2015 misafir cevapladı

RECOVERY MENÜYE GİRMEK

Bu işlem için 3 yol vardır: 

1: Google Play'den Quick Boot uygulamasını yüklemek: https://play.google.com...cations.quickboot&hl=tr 

2: Cihazda Stock Rom'la birlikte gelen veya daha sonra MOD olarak yüklenen Genişletilmiş Power Menüyi kullanmak. 

3: Cihaz kapalıyken ses kısma ve Power tuşlarına aynı anda basın. LG logosu gelince Ses kısma ve Power tuşunu bırakıp tekrar basın. Gelen ekranda 3 defa Power tuşuna basın. 

DİKKAT: Dikkat ettiyseniz bu yöntem 6. konudaki Factory Reset yöntemiyle benzerlikler göstermektedir. Ancak cihazda CWM veya TWRP yüklüyse 6. konuda anlattığımız Factory Reset yöntemi iptal olmaktadır.

 ROOT'LU CİHAZLAR İÇİN DOKUNMATİK TUŞLARI (NAVBAR) KÜÇÜLTMEK

Bunun için şu an 3 farklı yöntemimiz var: 

1: NavBar'ı düzenlenmiş veya buna izin veren Custom Rom yüklemek. 

2: Google Play'den GMD Auto Hide Soft Keys ★ root uygulmasını yükleyin: https://play.google.com....gmd.hidesoftkeys&hl=tr 
Kullanım videosunu mutlaka izleyin: http://www.youtube.com/watch?v=yWEspW14aac 

3: Recovery'den NavBar'ı küçültecek Mod'ları yüklemek. 

24dpi için: https://www.dropbox.com...ework-res_mod_24dpi.zip 
32dpi için: https://www.dropbox.com...ework-res_mod_32dpi.zip 
Örnek Ekran Görüntüsü: http://img199.imageshack.us/img199/1899/r5ab.jpg 

DİKKAT: Bu işlemi yapmadan önce telefonun orijinal NavBar'ının 48dpi olduğunu unutmayınız. Recovery'den yapılan her yükleme gibi bunun da geri dönüşü yoktur; bu nedenle Recovery'den tam Backup alınız. Eğer geri dönmek isterseniz aldığınız Backup'ı Restore etmeniz yeterlidir.

 

ROOT'LU CİHAZLAR İÇİN HOPARLÖR/KULAKLIK SESİ ARTTIRMA

Linkteki dosyayı indirin: http://www26.zippyshare.com/v/64106222/file.html 
1: Root Explorer gibi bir dosya yöneticisi ile /system/etc/snd_soc_msm yoluna gidin 
2: snd_soc_msm_Taiko dosyasının yedeğini alın geri dönmek isterseniz. 
3: İndirdiğiniz "snd_soc_msm_Taiko.intl" dosyasının uzantısını silin ve root explorer ile sdcard'dan kopyalayıp buraya yapıştırın. (önce yukarıdan R/O ya tıklayın) 
4: Reboot 

4G ÖZELLİĞİNİ AKTİF ETME

1- 3845#*802# ile secret menuye giriyoruz 
2- LTE-ONLY > Modem Settings > Rat Selection > GSM / WCDMA / LTE auto seçin işlem tamam. Her Reboot'ta aynı işi tekrarlamak durumundayız. 

DİKKAT: Türkiye'de 4G olmadığı için şu an çalışmayabilir!

ÖNEMLİ NOT: Teknik konularda yapılacak işlemler garanti açısından ve telefon için riskli durumlar doğurabilir. Tüm sorumluluk size aittir.

5,694 soru

7,363 cevap

267 yorum

4,605 üye

Merhaba! Sorularınız mı var? Site site dolaşıp cevap aramayın. Siz Sorun biz cevaplayalım.
8 Online
0 Üye ve 8 Misafir
...