Sitemize hoş geldiniz. Cevap aradığınız soruları hemen sitemizde sorabilir ya da mevcut sorulara uygun cevaplar verebilirsiniz. Sorulara cevap vererek para kazanmak ister misiniz? Ayrıntılar için BURAYI TIKLAYINIZ !

Samsung galaxy android telefonumun ekran desen kilidini unuttum nasıl açarım?

0 oy
2,297
6 Mart 2015 Akıllı Telefon & Tablet kategorisinde misafir sordu

Samsung Galaxy Android Ekran Kilidi Kırma, Açma Yöntemi

Arkadaşlar geçen akşam aklıma esti telefona güzel bir ekran desenli şifre koyayım dedim koymaz olaydım. En küçük oğlum defalarca yanlış ekran desen şifre denemesi yaptığı için ekran kilit şifresi bloke oldu. Ne yaptıysam açamadım. En son aklıma resetlemek geldi ne yapmalıyım?

Samsung galaxy android telefonumun ekran desenini kilidini unuttum nasıl açarım? Ekran kilidini nasıl kırarım yardım ederseniz sevinirim. Cevaplarınız için şimdidenTeşekkürler.

2 Cevap

0 oy
6 Mart 2015 misafir cevapladı

Android ekran kilit desenini unuttum nasıl açarım?

Android cihazlarda giriş güvenliği olarak  oldukça kullanışlı olan Android ekran kilit deseni, görselliğin iyi olması, şifreleme olarak da kırılamamış olması kullanıcıları tatmin ediyor ve çoğu kullanıcı Android ekran kilit desenini kullanıyor.

Oldu da ekrana çizdiğiniz deseni unuttunuz bu durumda ne yapmanız gerekiyor ?

Akıllı telefonunuzda veya  tabletinizde  ekran kilit deseninin unutmanız veya birçok kez yanlış girmeniz sonucunda  ekran kilit deseninizi açmak / kırmak  için 2 farklı yöntem uygulayabilirsiniz.

Ekran Kilit Desenini Unuttum nasıl açarım?

Ekran kilit desenini unuttuğunuzda ve hatırlamak için farklı kilit desenleri denemeleri yaptığınızda, ilk denemelerinizde cihaz sizden deseni tekrar çizmenizi istiyor.

5 kez denerseniz 30 sn sonra tekrar deneyin uyarısı çıkıyor. Fakat yanlış girmekte ısrar ederseniz desen girme  ekranı kayboluyor ve sizden Gmail hesabınız ve şifrenizle giriş yapmanız isteniyor.

Bu durumda yapılacaklar:

1- Gmail Hesabı ve Screen Lock ByPass Uygulaması

Ekran kilitini açmak / kırmak için Gmail hesabınıza şifrenizle beraber giriş yaptığınızda cihazınızı en son kullandığınızda kullandığınız Wi-Fi veya mobil  internetinizin üstünden sorun yaşamadan  gmail bilgileriniz kontrol edildikten sonra cihazınız açılacaktır.

Cihazınıza giriş yaptıktan sonra Google  Play’ den Screen Lock ByPass Pro uygulamasını indirip ekran kilit deseni ni kaldırabilirsiniz. (Şarjda olmaması ve usb kablosu takılı olmamasına özen gösterin)

Uygulamayı indirdiğinizde cihazınızı şarja takın ve  uygulamayı başlatın. Uygulamayı başlattığınızda gelen ekrandan ” Active “ seçeneğini seçin.

” Active “ seçeneğini seçtikten sonra karşınıza gelen ekrandan Remove Lock Password seçeneğini seçerek ekran kilid desenini kaldırabilirsiniz.

Eğer Gmail heabınıza giriş yapabiliyorsanız bu uygulama ile cihazınızı açabilirsiniz fakat cihazınıza Gmail hesabınızla giriş yaptığınızda telefonunuzun internete bağlı olması gerektiğini unutmayınız.

0 oy
6 Mart 2015 misafir cevapladı

2- Factory Reset (Reset Atmak Telefonu Fabrika Ayarlarına Döndürmek)

Eğer herhangi bir internet bağlantısı yoksa veya Gmail hesabınızı şifresini hatırlamıyorsanız o zaman factory reset yapmaktan başka çareniz kalmamış demektir.

HTC marka bir akıllı telefon cihaz kullanıyorsanız

HTC marka cihazlarında factory reset ekranına ulaşmak için cihazınız kapalı iken bataryasını çıkarıp kısa bir süre bekleyin  ve daha sonra ses kısma tuşu ile power tuşunaaynı anda cihaz açılana kadar basılı tutun.

Gelen menüde aşağı yukarı gitmek için ses kontrol tuşlarını kullanın. ” Factory Reset “seçeneğinin üstüne gelip onaylamak için power tuşuna basın telefon kendiliğinden yeniden başlayacaktır.

Samsung marka akıllı cihazlarda factory reset ekranına ulaşmak için

Menü tuşu + Power Tuşuna Samsung yazısı ekrandan kaboluncaya kadar basın. Gelen ekrandan ” Wipe date / factory reset “ seçeneğini seçin. Daha sonra karşınıza çıkan ekrandan ise ” Reboot System Now “ seçeneğini seçerek Samsung marka cihazlarda Factory Reset işlemini yapabilirsiniz.

Önemli uyarı: Bu işlemleri yaptığınızda telefon hafızasındaki verileriniz (mesajlar, kişiler, uygulamalar) tamamen silineceği için telefonunuzu resetlemeden önce mutlaka bunların yedeğini almanızı öneririz.

Kaynak: teknokistan.com

5,694 soru

7,363 cevap

267 yorum

7,240 üye

Merhaba! Sorularınız mı var? Site site dolaşıp cevap aramayın. Siz Sorun biz cevaplayalım.
17 Online
0 Üye ve 17 Misafir
...